Kondiční silová průprava má smysl – info z Czechman 2019

Honza mě v zimě poprosil o nastavení tréninku v posilovně po svém zranění plantarni fascie s cílem předejít problémům,  zranění a jako doplňku k jeho triatlonovému tréninku. To se nám podařilo. Honza zvládl svoji přípravu bez zranění stejně jako ,,přípravný” závod – CZECHMAN triatlo. plavání 1,9 km, kolo 90 km, běh 21 km 4:34 hod (19.místo) .

Jeho hlavní cíl je IROMAN v Hamburgu.

K dokonalému vyladění Honza vyzkoušel i sacharidovou SUPERKOMPENZACI, kterou díky jeho speciální dietě byl docela oříšek nastavit.

Honza mi k sacharidové superkompenzaci potom řekl následující:

1. den jsem se cítil v pohodě
  2. den to na mě přišlo po ránu, únava, malátnost, až mě to zaskočilo. Ten samý den jsem večer sedl na trenažer na 2 hodiny. Cítil jsem se na nic. Ale posledních 15 minut se to najednou otočilo, únava a malátnost zmizely.
  3. den už se únava ani malátnost nevrátily. Cítil jsem se v pohodě. Nevím proč, ty 3 dny jsem jedl pořád to stejné.
  4. – 6.den jsem už cpal sacharidy a rozhodně jsem cítil, že jsem celkově odpočatý.

Celkově o závodu:

Atmosféra super. Celkem teplo, což nakonec ale nebyl takový problém při běhu, jelikož byla minimálně polovina běhu ve stínu.

Plavání příjemné, nějakých 20 stupňů, jen jsem byl pak strašně zakřečovaný. Asi vlivem neoprenu.

Jo a byl to můj první hromadný start, na Ironmanu se už dnes startuje po vlnách, tak to byl rozhodně zajímavý zážitek, ale přesto preferuji ty vlny.

První depo asi 6 minut, což je na mé poměry rychlé pak už kolo. Tam jsem překvapil i sám sebe, v jakém tempu jsem to odjel. Škoda, že jsem se na trati jednou ztratil a najel tak o nějaké dva kilometry navíc.
Druhé depo, tam už jsem si šel i sednout na záchod, abych neměl stres při běhu. 5 minut a běžel jsem
Běh byl pro mě osobně nejméně náročný, což asi dává smysl, když je to má nejsilnější disciplína.
Běžel jsem s tím, že chci držet tempo pod 4 minuty. Jediná krize byla na osmém kilometru, kdy začala zlobit střeva. Naštěstí to přešlo a pak už jsem to bez problémů doběhl.
Měl jsem druhý  nejrychlejší běh závodu.